Bu Video, Iphone'ları Çökertiyor!

Apple tarafından üretilen Iphone ve işletim sistemi Ios, birlikte çok başarılı ve güvenli bir ikili olarak bilinmektedir. Apple'ın kısıtlamaları rahatsız edici olsa da güvenlik gerekçesi ile bu kısıtlamalar gerekli görülüyor. 

Ancak bazen bu kısıtlamalar sistemin tamamen güvenli olması için yeterli olmuyor. 3. taraf uygulama mağazalarından indirilen uygulamalar telefonunuzu kullanılmaz hale getirebiliyor. 

Geçen yıl belirli karakterlerden oluşan bir metin belgesi Iphone'lar için büyük bir tehditken, bu yıl VK.com üzerinde bulunan bir video tehdit. Bu video, goo.gl veya bit.ly gibi link kısaltıcılar ile şifrelenen adres, Iphone'unuzu kullanılmaz hale getirebilir.

Video, ilk açıldığında herhangi bir sorun oluşmuyor ancak birkaç dakika geçtikten sonra telefon yavaşlamaya başlıyor ve bazı fonksiyonları yanıt vermiyor.

Başınıza böyle bir şey gelirse telefonunuzu formatlamanız gerekiyor. Ancak format, her şeyin silinmesi olayıdır. Iphone 7 ve üzeri kullanıyorsanız güç ve ses azaltma tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu açın. Iphone 7'den düşük bir telefonunuz var ise güç ve home tuşlarını kullanın. 

Aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz: